NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

1. Dziś w niedzielę rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Bóg wybrał naród izraelski i powierzył mu prawdy objawione, a spośród nich obietnicę przyjścia Mesjasza – Zbawiciela, którego przepowiadali i opisywali prorocy i Jan Chrzciciel. Po wiekach oczekiwania i przygotowania narodził się w Betlejem obiecany Mesjasz Chrystus, narodzony z Maryi Dziewicy. Ten czas oczekiwana na przyjście Mesjasza jest wyrażony w Kościele przez 4 niedziele adwentu.
  2. Naszą przewodniczką w adwentowej drodze jest Niepokalana Maryja. To właśnie ku jej czci będziemy odprawiać roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00. Prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty, a dorośli mogą przynieść świece.
  3. Symbolem Adwentu jest świeca roratnia symbolizująca Maryję, wieniec adwentowy symbolizujący 4 niedziele Adwentu oraz lampiony, które przynoszą dzieci na nabożeństwa roratnie.
  4. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczynają się od 14-17 grudnia, które poprowadzi ks. Łukasz Czarniecki. Plan rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  5. Dzisiaj rozprowadzamy świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” które można nabywać. w przedsionku kościoła. Za tydzień będą poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  6. Dziś nasi harcerze rozprowadzają ciasto, z zebranych ofiar przygotują szlachetną paczkę (lodówka) dla potrzebującej p. Uli
  7. We wtorek Nabożeństwo do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Sanktuarium o 16:30
  8. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele parafialnym o 18:00
  9. Okazja do spowiedzi w tygodniu i w niedzielę przed Mszą Świętą wieczorną.
  10. W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą Święta: w sanktuarium 16:00 – 16:30, kościół parafialny 17:30 – 18:00
  11. W tym tygodniu wspominamy: wtorek Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; środa wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła i wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; piątek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; sobota Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; niedziela Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
  12.  Już tradycją naszej parafii jest „Drzewko Adwentowe” z aniołkami, których zostanie wypisana konkretna pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii (dzieci, osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych). Celem naszej akcji jest wsparcie materialne i duchowe osób potrzebujących. Paczki z wypisanym numerem prosimy przynosić do kościoła lub na plebanię do 18.12. Już z góry dziękujemy wszystkim, którzy sprawią, że pojawi się uśmiech i radość na wielu twarzach w święta Narodzenia Pańskiego.
  13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Biuletynu Parafialnego.
  14.  Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej parafii wszystkich wypoczywających oraz kuracjuszy. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz otaczamy was darem modlitwy.