NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZI BOŻEGO 19.04.2020r.

1. II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Święto, które ustanowił Św. Jan Paweł II na prośbę Pana Jezusa przekazana przez Św. Siostrę Faustynę Kowalską, która rozwinęła kult Bożego Miłosierdzia i na polecenie Pana Jezusa kazała namalować obraz Jezusa Miłosiernego z napisem Jezu Ufam Tobie.
  2. Kościół parafialny jest otwarty przez cały dzień. Zapraszamy na indywidualną modlitwę. Codziennie różaniec o godz. 17:30. Dziś o godz. 15:00 w kościele Parafialnym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Różanie w Sanktuarium codziennie o godz. 16:00.
  3. Przypominamy, że zgodnie z nowym rozporządzeniem podczas każdej Mszy Św. i nabożeństw wewnątrz kościoła i w kaplicy na cmentarzu może przebywać następująca liczba osób. KOŚCIÓŁ PARAFIALNY – 45 osób; SANKTUARIUM – 15 osób; KAPLICA NA CMENTARZU – 10 osób. Prosimy o przestrzeganie wyżej wymienionych zasad.
  4. Aż do odwołania nie będą sprawowane Msze Św. na wioskach w Wójtówce i w Lutyni.
  5. Spowiedź święta codziennie przed Mszą Świętą wieczorną. Poza spowiedzią indywidualną, drogą uzyskania pojednania z Bogiem i Kościołem, w nadzwyczajnych sytuacjach, jest akt żalu doskonałego, połączonego z mocnym postanowieniem spowiedzi sakramentalnej, gdy to tylko będzie możliwe. Informujemy, że po ustaniu epidemii zorganizujemy specjalny dzień na spowiedź indywidualną. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego czas na spowiedź wielkanocną jest do Uroczystości Trójcy św., która w tym roku wypada dopiero 7 czerwca.
  6. Informujemy także o możliwości skorzystania z Komunii duchowej. Jest to akt modlitewny, który umożliwia osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz nie w wymiarze sakramentalnym. Akt ten składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, aktu miłości skierowanej ku Niemu oraz wyrażenia pragnienia, aby Jezus zechciał wejść w nasze życie. Akt Komunii duchowej wymaga stanu łaski uświęcającej.
  7. W związku z pojawiającymi się pytaniami o możliwość pomocy dla parafii w tym trudnym czasie podajemy nr rachunku bankowego, którego używamy do bieżących płatności związanych z funkcjonowaniem naszej parafii: 12 9588 0004 3900 3939 2000 0010. Z góry serdecznie dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i zrozumienia.
  8. W tym tygodniu wspominamy: czwartek: Uroczystość Św. Wojciecha bpa i męcz., głównego patrona Polski. Piątek: Uroczystość Św. Jerzego patrona miasta Lądek-Zdrój. Sobota: Święto Św. Marka Ewangelisty.
  9. Informujemy, że ks. Jan Ordowski, który służył nam pomocą przez kilka miesięcy w naszej parafii został skierowany do posługi duszpasterskiej w Parafii w Starym Waliszowie. Ks. Biskup jednocześnie skierował do pomocy w naszej parafii ks. Daniela Koprowskiego, którego serdecznie witamy.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i naszego Tygodnika Parafialnego Głosu Maryi w którym m.in. o Niedzieli Miłosierdzia Bożego, o Siostrze Faustynie i jej Dzienniczku oraz historia obrazu Jezusa Miłosiernego.