- Dzisiaj jest uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus, wstępując no nieba, obiecał swoim uczniom, że ześle na nich Ducha Świętego, który ich umocni. Przekazuje im, aby szli na cały świat i nauczali wszystkie narody, On zaś pozostanie w sakramentach świętych, swoim słowie i ludzie Bożym. Zapowiada, że przyjdzie kiedyś powtórnie, aby sądzić żywych i umarłych.
- Przeżywamy maj, miesiąc, w którym czcimy Matkę Bożą. Nabożeństwa majowe są codziennie w kościele przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30 oraz w Sanktuarium o godz. 15:30. Różaniec będzie przed nabożeństwem majowym.
- W czwartek Kościół wspomina św. Jana Nepomucena.
- We wtorek o godz. 16:00 w Sanktuarium jest nabożeństwo do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będzie sprawowana Msza św. zbiorowa.
- W środę o godz. 18:00 w kościele parafialnym będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- Okazja do spowiedzi św. jest w tygodniu i w niedzielę przed wieczorną Mszą św.
- W piątek o godz. 15:00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego jest adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Krwi Chrystusa. Odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Różaniec do Krwi Chrystusa.
- W sobotę o godz. 10:00 w kościele będzie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
- W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Tego dnia również w Lutyni o godz. 11:00 będzie Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Nepomucena.
- Spotkanie dla młodzieży, która przystąpi do sakramentu bierzmowania 13 czerwca, będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.
- Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy dla wspólnoty różańcowej na jubileusz 200-lecia powstania Żywego Różańca. Wyjazd będzie 6 czerwca. Na pielgrzymkę mogą się zapisać chętni parafianie. Koszt wynosi 100 zł.
- W czwartek Msza św. o godz. 16:00 zostanie odprawiona w kaplicy św. Jerzego. Nie będzie tego dnia Eucharystii w Sanktuarium.
- Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary na remonty naszych obiektów. Obecnie trwają prace przy elewacji salek katechetycznych. W kościele wymieniliśmy specjalną wykładzinę z atestem. Będą także prowadzone prace w kaplicy Bożego Miłosierdzia oraz w kryptach, które zostały zniszczone w czasie powodzi. Bóg zapłać ofiarodawcom.
Wersja PDF do pobrania: