- Dzisiaj jest Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy chwałę Bogu Trójjedynemu: Ojcu, który dokonał dzieła stworzenia, Synowi Bożemu, który dokonał dzieła odkupienia i Duchowi Świętemu, który uświęca, oczyszcza i czuwa nad Kościołem.
- W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej jest dzisiaj o godz. 12:00. Dzieci komunijne będą miały Biały Tydzień i będą przychodziły do kościoła na Mszę św. o godz. 18:00. W Boże Ciało o godz. 10:00 wezmą udział w procesji do czterech ołtarzy, a w piątek pojadą na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd będzie o godz. 5:00.
- W tym tygodniu Kościół wspomina:
- w poniedziałek – św. Justyna, męczennika
- w środę – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
- w czwartek – Boże Ciało
- w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
- W poniedziałek rozpoczynamy czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa będą po Mszy św. wieczornej.
- Od czerwca modlitwa różańcowa w kościele parafialnym będzie o godz. 17:30, a w Sanktuarium o godz. 15:30.
- W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Prosimy o przygotowanie ołtarzy polowych na procesje: przy kaplicy Bożego Miłosierdzia Żywy Różaniec, przy straży pożarnej – strażacy, na wiadukcie – Caritas i rodzice dzieci komunijnych, przy Sanktuarium – wspólnota Przyjaciele Oblubieńca oraz Comunione e Liberazione.
- Proszę panów ze straży pożarnej o pomoc w przygotowaniu procesji, dziewczynki komunijne i rocznicowe oraz małe dziewczynki do sypania kwiatów, a panów z Różańca do niesienia sztandarów.
- Msze św. w Boże Ciało będą w kościele parafialnym o godz. 8:00 i 10:00 z procesją, w Sanktuarium o godz. 9:00 oraz na zakończenie procesji.
- W piątek o godz. 15:00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego jest adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Krwi Chrystusa. Odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Różaniec do Krwi Chrystusa.
- Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy dla wspólnoty różańcowej na jubileusz 200-lecia powstania Żywego Różańca. Wyjazd będzie 6 czerwca. Na pielgrzymkę mogą się zapisać chętni parafianie. Koszt wynosi 100 zł. Wyjazd spod plebanii o godz. 5:00.
- Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich wypoczywających gości. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, a tym, którzy wyjeżdżają – szczęśliwego powrotu do domu.
Wersja PDF do pobrania: